abdoli
16 مرداد 1401 - 11:20

«تاسوعا» مظهر غیرت و «عاشورا» مظهر همه ارزش‌های الهی است

اردبیل-نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: تاسوعا مظهر غیرت، شجاعت، رشادت و وفاداری سقای دشت کربلا نسبت به سیدالشهدا (ع) و عاشورا الگوی تمام نشدنی برای جهان اسلام است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی نیکزاد پیش از ظهر یکشنبه پیش از آغاز مراسم «تاسوعای حسینی» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اگر می‌خواهیم مرزهای حق و باطل را برای جهان امروز تبیین کنیم، اگر می‌خواهیم برای مقابله با ستمگران در همه ادوار تاریخی را به معنای واقعی تحلیل کنیم باید بگوییم که نهضت عاشورا به عنوان یک مکتب فرهنگی جوابگوی تمام همه شبهات و تبیین موضوعی به نام سلطه گری و مقابله با ستمگران است.

خبرنگار مهرگریوی با تسلیت ایام بخصوص فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی بیان کرد: اگر می‌خواهیم شخصیت بندگی، وفاداری، شجاعت، اخلاص، ادب، معرفت و ولایت پذیری را به جامعه امروزی تبیین کنیم باید از روز تاسوعا و شخصیت بزرگی چون حضرت ابوالفضل العباس (ع) سخن بگویم.

العباسع)نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قیام عاشورای حسینی دارای آموزه‌های بسیاری چون بصیرت افزایی و فرهنگی است افزود: امروز به معروف و نهی از منکر مهم‌ترین هدف برای اصلاح بشریت جامعه بود.

نیکزاد با اشاره به اهمیت پیام عاشورا و سیدالشهدا (ع) در بحث امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی است و اگر این فریضه الهی در جامعه ترویج یابد جامعه امروزی ما از همه جهت سالم خواهد ماند.

ع)وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یک سپری مستحکم در مقابله با پلیدی‌ها، فساد، زورگویی، و ظلم و ستم در جامعه است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس با بیان این‌که اگر نظام اسلامی بتواند همه شهروندان را در مبارزه با فساد و بزهکاری مشارکت دهد به یکی از وظایف خود که پیشگیری از معصیت و بزهکاری است عمل کرده است افزود: عده‌ای تلاش می‌کنند امر به معروف و نهی از منکر را در دایره کوچکی از موضوعات قرار دهند، مسیر درستی را طی نکرده و از آیات و روایات بهره خوبی نبرده اند.

نیرنمیننیکزاد استکبار را به عنوان بزرگ‌ترین منکر در جامعه امروز و جهان اسلام دانست و افزود: اسرائیل و آمریکا بزرگ‌ترین استکبار جهانی است و تا این منکرات از روی نقشه و زمین از بین نرود، تمدن اسلامی به عنوان بزرگ‌ترین معروف، تحقق پیدا نخواهد کرد.

وی ادامه داد: ایران اسلامی با تاسی از نهضت و مکتب عاشورایی تا به امروز بعد از این همه فشارها و سختی‌ها در مقابل استکبار جهانی ایستاده است و علاوه ایستادگی، قدرت بازدارندگی خود را با تاسی از غیرت و شجاعت علمدار دشت کربلا تقویت کرده است.

نایب رئیس مجلس با تبیین پیام نهضت عاشورا به جوانان نسل امروزی بیان کرد: امروز جوانان غیور کشور در صنعت موشکی و دفاعی و دیگر تجهیزات برگ‌زرین دیگری بر این‌نهضت و مکتب عاشورایی با رهبری امام گونه مقام‌معظم رهبری افزوده اند و به فضل الهی امروز دشمن خائف است از اینکه رو در رو به میدان مبارزه بیاید.

خائفنیکزاد با اشاره به تحرکات امروز استکبار در منطقه ادامه داد: تا امروز جبهه استکبار و در رأس آن‌ها آمریکای خائن و جنایتکار هر روز خدعه جدید به کار گرفته اند تا محور مقاومت و بخصوص ایران را از ادامه مبارزه منصرف کنند، اما نتوانسته اند کاری از پیش ببرند و هر روز شکست جدیدی را تجربه کرده اند.

خدعه

منبع: مهر
شناسه خبر: 544965