abdoli
07 مرداد 1401 - 13:00

امر به معروف باعث کاهش مشکلات اجتماعی می‌شود

بجنورد- امام جمعه بجنورد گفت: نباید بگذاریم مردم و مسئولان دچار ظلم و بی اخلاقی شوند و با امر به معروف و نهی از منکر می‌توان جلوی مشکلات اجتماعی را گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام رضا نوری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه بجنورد که در مصلی امام خمینی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: غربی‌ها هر کسی که فکرشان را نپذیرد تحقیر و تهدید می‌کنند در حالی که خودشان بی منطق هستند.

خبرنگار مهرامام جمعه بجنورد ادامه داد: چطور می‌شود این کشورها علیه امر به معروف که مطالبه خداوند است، سخن می‌گویند؟

وی افزود: مطالبه خداوند امری فطری است لذا پیامبرانی را فرستاد تا عقاید صحیح انسانی را نشر دهند که این عقاید موجب رشد مردم و جامعه خواهد شد.

حجت الاسلام نوری بیان کرد: با عمل به دستورات الهی انسان از قید و بند هوای نفس خارج شده و آزاد می‌شود.

امام جمعه بجنورد تصریح کرد: ما باید برای رشد جامعه مطالبه داشته باشیم زیرا موجب کاهش گناه و از بین رفتن معصیت می‌شود.

وی افزود: اگر در جامعه اسلامی آشکارا گناهی انجام گرفت باید از طریق امر به معروف و نهی از منکر جلوی آن را گرفت.

حجت الاسلام نوری خاطرنشان کرد: نباید بگذاریم مردم و مسئولان دچار ظلم و بی اخلاقی شوند و با امر به معروف می‌توان جلوی مشکلات اجتماعی را گرفت.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی سقط جنین را نمونه یک منکر آشکار دانست و گفت: باید با این مسئله مبارزه کرد و ازدیاد نسل را گسترش داد.

وی در ادامه افزود: امام حسین (ع) زمانی که ظلم و فساد یزید را دید قیام کرد لذا من و شما مسئولیم با فسادهای علنی مبارزه کنیم و معروفات را گسترش دهیم.

حجت الاسلام نوری در انتها با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم، گفت: مداحی و شور حسینی امری ضروری است اما هیئات مذهبی روشنگری و سخنرانی را محور برنامه خود قرار دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 490404